Путівник по світу лексики англійської мови або скільки слів необхідно знати для вільного спілкування?

Ще бiльше новин тут:

Давайте поговоримо про вивчення англійської мови за допомогою  чисел та статистики, адже прийнявши рішення опанувати іноземну, мимоволі ставимо питання: скільки слів потрібно знати, щоб досить впевнено читати і спілкуватись?  Основне правило – пам’ятати про системність і принцип наступності в збагаченні свого лексичного запасу. Якщо ж хочете зрозуміти хто ви за кількістю вивчених слів на даному етапі –   читайте далі.  

Знаєте 400-500 слів?  Ви – «Survivor», що в перекладі означає «той, хто лишився живим». Це пороговий рівень, так званий рівень виживання. Якщо раптом з таким лексичним запасом ви опинитеся в англомовному середовищі, то вижити в ньому ви зможете, але цікавим співрозмовником вас навряд чи хтось вважатиме. І все ж, якщо ви правильно обрали слова, тобто володієте найбільш уживаною лексикою, то навіть 400 слів вистачить для того, щоб розуміти іноземну мову у звичних ситуаціях і спілкуватися з іншими людьми. У більшості випадків з таким запасом ви будете нагадувати співрозмовникам милого песика зі всезнаючим поглядом.

У вашому словниковому запасі 800-1000 слів? Вітаю! Ви перетнули межу і перетворилися з активного слухача на учасника бесіди. Ви можете порозумітися англійською в знайомій ситуації. Але, як тільки бесіда торкнеться малознайомих вам тем, ви знову відчуєте себе, як на попередньому рівні.

Активний словниковий запас починається з 1500-2000 слів. Такої кількості слів вам вистачить, щоб спілкуватися протягом всього дня. Єдиний мінус – спілкуватися зможете тільки на повсякденні теми, тому в дискусії про мистецтво, політику чи філософії краще не вступайте – вийти переможцем зі словесного двобою вам не вдасться.

Володієте 3000-4000 слів – ознака вашої авторитетності, адже  з таким запасом ви можете не тільки активно спілкуватися, а й читати газети, журнали, художню літературу. Тому цілком зможете обговорити останні події з друзями і колегами, поговорити на різні теми і навіть отримати звання цікавого співрозмовника.

Рівень 8000 слів? Рекомендую позбутися акценту,  тоді цілком можна зійти за середньостатистичного британця. Володіючи такою кількістю слів ви зможете говорити, читати і писати англійською, тільки в деяких випадках відчуваючи нестачу лексичного запасу.

Знаєте 10 000 – 20 000 слів? Ваше звання – «Native speaker», адже це словниковий запас, яким володіє носій мови. Якщо ви досягли цієї межі – можете сміливо виправляти помилки в мові менш освічених носіїв мови.

Який у вас словниковий запас англійської?

Пропоную вам пройти два простеньких тести на перевірку словникового запасу.

  • Перший тест  (testyourvocab.com) займає дуже мало часу, і вам треба просто відмітити галочкою ті слова, котрі ви знаєте і можете пояснити (хоча б одне значення без контексту і без словника, звісно ж).
  • Другий тест має 100 питань (my.vocabularysize.com). Тут вам треба вибрати із запропонованих правильне значення слова в даному контексті. Це трішки легше, але і не дуже чесно: є спокуса і можливість вгадати слово.


Пишіть у коментарях свій рівень володіння лексикою англійської мови та розкажіть нам про своє звання: «Survivor» чи «Native speaker»?

Вікторія Половко,
вчителька англійської мовиліцею «Перспективи»