Skip to content

Профорієнтація школярів

Профорієнтація школярів

Правильно обрати професію – це означає зробити важливий вибір не тільки майбутньої спеціалізації, але й визначити для себе подальші пріоритети та інтереси в житті.

Кінцевим етапом підготовки учнів в школі до подальшої професійної діяльності є саме профорієнтація. Профорієнтацію можна характеризувати як взаємозалежну систему, під час якої проводяться навчальні та виховні роботи школярів. Ця система дозволяє учням отримати потрібну інформацію про умови правильного вибору спеціалізації, в тому числі економічні, соціальні та фізіологічні. Профорієнтація також дозволяє сформувати здатність аналізувати вимоги різних професій, особисті якості людини та методи їх покращення.

Які головні завдання профорієнтації?

Серед них варто виділити наступні:

  1. Ознайомлення школярів з професіями та правилами, за якими їх обирають.
  2. Формування здатності порівнювати свої можливості з вимогами обраної професії.
  3. Виховання в учнів жаги до самопізнання та визначення як особистості.
  4. Забезпечення розвитку в учнів необхідних особистих якостей, які важливі для подальшої успішної кар’єри.
Як проходить профорієнтаційна робота в школах?

Профорієнтаційну роботу в навчальних закладах виконують вчителі з різних предметів, члени вчительського колективу школи, класні керівники. Дуже корисним та актуальним зараз є запрошення досвідчених фахівців з великих підприємств або відомих компаній. Зазвичай це успішні люди, які досягли певних успіхів в своїй галузі. Найчастіше це бувають представники сфери IT, менеджери, лікарі або приватні підприємці. Їх приклад часто надихає учнів, дає змогу зрозуміти актуальність певної професії, побачити в собі якісь нові можливості та побороти відчуття страху перед майбутнім.  

Значний внесок у цей профорієнтаційний процес вносить робота факультативних курсів та допомога класних керівників. Факультативні курси надають конкретний орієнтир старшокласнику в певну діяльність. На курсах можна отримати  потрібні знання та вміння, що потрібні для вузькопрофільної діяльності. Допомога класних керівників також є безцінною, оскільки керівник мав змогу спостерігати за учнями та виявити їх сильні та слабкі сторони в освітніх предметах та вихованні. Тому порадою від класного вчителя ніколи не варто нехтувати ні батькам ні учням.

Як зрозуміти, яка професія підходить саме тобі?

Якщо зараз ти старшокласник, і на даний момент ще не визначився з майбутньою діяльністю – поспішай. Зазвичай, правильно зроблений вибір після закінчення школи скорочує череду можливих помилок та невдач в майбутньому житті. Тому якщо тема вибору трудового шляху актуальна для тебе, краще скористайся наступними порадами:

  1. Прислуховуйся до себе. Представ картину подальшого життя, та уяви, ким би ти міг стати.
  2. Краща робота та, яка приносить задоволення. Ідеально, якщо в тебе хобі, мрія та сильні бажання. Їх завжди можна втілити в життя.
  3. Слухай батьків, але пам’ятай: престижна робота не завжди цікава та потрібна саме тобі.
Ще бiльше новин тут:

Приєднуйтесь до Перспективи

Якісна освіта у Броварах